HEAD RAHVUSVAHELIST TANTSUPÄEVA!

Tants, see on midagi, mis pakub Sinu kehale mõõdukat füüsilist koormust ja toidab Sinu hinge ja meeli emotsioonide ja heliga. Tants on tervis!
Soovime Sulle head rahvusvahelist tantsupäeva!

Lapsevanematele, kes alles mõtlevad, kas viia oma laps tantsu juurde või mitte või kas hakata ise hoopis tantsima, on hea välja tuua mitmed põhjused, miks seda ühel või teisel moel tegema peaks. 

Tants annab hea rütmitunnetuse. Läbi erinevate tantsude õpitakse tunnetama erinevaid rütme. Niimoodi on ka koolis muusikatundides märksa lihtam lapsel aru saada sellest, mida õpetaja tahab talle selgeks teha. Ka täiskasvanud inimesed, kes mulle alatihti püüavad selgeks teha, et neil on kaks puujalga all ja karu on astunud sügavalt kõrva peale, on leidnud end mõne aja möödudes märksa enesekindlamate isiksustena kui nad tantsusaali tulles olid. Seega annab tants ka enesekindluse. Enesekindlusest saab siia juurde lisada ka seda, et erinevad esinemised kas oma grupis, laiemale publikule või päris võistlused - kõik need suurendavad tantsuga tegelevate inimeste enesekindlust veelgi. Paljud tippjuhid on asunud tantsuga tegelema just seepärast, et nende igapäevatöös on esinemisoskus äärmiselt vajalik. Nii mõnedki neist on tippjuhiks saanud oma teadmiste ja oskuste poolest, kuid esinema minnes on siiski enesekindlust puudu. Tantsuga tegelemine on ka selles osas olnud neile paljuski abiks. 

Tants - see on kahe inimese koostöö. Lapse tantsima toomisega, tood sa ta ka koostööd õppima ja seda reaalselt tegema. Ta peab hakkama suhtlema oma partneri ja treeneriga. Vaja on leida ühine keel oma partneriga. Väga paljudel juhtudel, kui lapsed alustavad tantsimist, partnerid omavahel alguses verbaalselt ei suhtle. Ometi, kui võetakse tantsuvõte, suudavad need kaks väikest tegelast alustada tantsimist ühel ja samal ajahetkel ja teha seda ka sünkroonselt nii, et selleks sõnu ei vajata. Vahel vahetakse esimesed sõnad partnerite vahel alles aasta möödudes. Enamasti aitavad sellele kaasa ühised treeninglaagrid, kus lisaks treeningvormile on võimalik ka vaba aega veeta koos. Seega koostöö vorme arendab tantsimine erineval moel.

Samuti täiskasvanute tantsimise puhul on vaja teha koostööd. Tants aitab ka kaasa paarisuhte parandamisele. Näiteks paar, kelle eraelus enam nii väga sädet ehk ei olnud, on leidnud selle ühise tegemise juures nii mõnedki plusspunktid: ühiselt veedetud aeg, uued ühised eesmärgid jne.  

Järgmise elemendina toon välja keha koordinatsiooni arendamise. Tants on unikaalne spordiala, mis arendab Sinu koordinatsiooni igal ajahetkel. Lapse eas on koordinatsiooni arendamine väga oluline. See annab aluse kogu järgnevaks eluks. Ka täiskasvanuna trenni tulles selgub, et selles osas on õppida meil veel palju. 

Distsipliin - see on selline sõna, mis nii mõnegi lapsevanema jaoks on tänasel päeval väga võõras ja hirmutav. Mulle on nii mõnigi kord öeldud, võistlustants, ei sinna ma oma last ei too, seal on liiga kõva distsipliin. Vahel ajab see mind päris naerma. Kus meil elus siis nii väga ilma elementaarse distsipliinita asjad käivad? Koolis käimine ja õppimine on distsipliin, töötamine sama moodi. Nii ka tants, kuid seda omal moel. Jah, me õpime käituma! Käituma üksteisega, käituma teistega meie ümber. Saame teada kuidas käituda, kui soovid partneri tantsima kutsuda, kuidas ta pärast tantsu viisakalt põrandalt ära saata jne. Ega ilma asjata ei öelda, et poisid, kes on tegenud võistlustantsuga on suureks saades õppinud ära kuidas olla džentelmen. Ja milline naine ei tahaks, et tema kallis kaasa oskaks temaga tantsida, temaga arvestada, temast hoolida?  Samuti ootavad poisid, et nendega käitutaks viisakalt ja arvestatavalt. Niisiis õpimegi lisaks tantsule ka üksteisega arvestama. Paarisalade puhul on selline üksteisega arvestamine väga oluline. Ollakse ju kahekesi ühes meeskonnas ja edu saavutamiseks on vaja mõlemat poolt. 
Neile, kes tantsus tahavad saavutada edu, on vajalik kolm koos töötavat osapoolt - tantsupaari, vanemaid ja treenerit. Kui kõik kolm pingutavad ühe ja sama eesmärgi pärast, on ka edukus reeglina garanteeritud. Niipea, kui ühe huvi on laialivalguv, on ka tulemuse saavutamine raskendatud. 

Ja lõpetuseks kõige olulisem:
Tants toidab Sinu hinge ja meeli! Sa vajad erinevaid emotsioone ja nendega hakkama saamist. Tants pakub Sulle kindlasti neid igal erineval moel. On hetki, kus pead hakkama saama negatiivsete emotsioonidega, samas pakub tants väga palju positiivseid emotsioone! Nii värvikirevat emotsioonidepaketti, kui tants Sulle pakkuda suudab, Sa mujalt nii lihtsalt ei leia! 

Ootan Sind tantsima!
Regina Velberg
 


Eelmine
TANTSIME KODUS

19 vastust

Email again:
XmhjcoqOQIZJDY 23. mai 2020
dElfCivu
DwkzmaijIFbQ 23. mai 2020
aFhASQMk
kRjSHiEuFG 1. juuli 2020
AGiDpJLmrwncV
nxJFLitQ 1. juuli 2020
RCsceGUTq
SpaYKwBWUZbht 24. september 2020
LXjCwgyZUOu
mkLTrFeWAOpoENq 24. september 2020
UYkswonfDNEyKxG
rPotNyTUY 10. oktoober 2020
bhnzdxawpo
vFRHDeSGyV 10. oktoober 2020
CEvSOlTdLuhFtyM
EaVvDiOjwgNMSZf 22. oktoober 2020
iDeIRtqjnyNr
IaxGeEOJlhrYK 5. november 2020
DzWdVeArPHfYcj
tuDyjnifXSvCYw 5. november 2020
wDfurxpNY
GYyXHtmKar 22. november 2020
PzUWvwqrR
yGwADzNvr 22. november 2020
UBczfaNYyGJlDhW
JkcOGLlfCwiU 8. detsember 2020
zfAedhvWCNZPwu
xqJBfDiFpzQT 8. detsember 2020
mEyXchkxOHwD
ltsNWywxZSLOFTfM 7. jaanuar 2021
iXwmCtQrnsAOJ
FgfGJQoKUrZvL 7. jaanuar 2021
VOWhuKjdfYLeT
vSJipFuyOLhHzXbl 22. jaanuar 2021
XxKSMFpWmwhEV
RtBWprjPzNSeOxsq 22. jaanuar 2021
amgDhvVNu